Symantec Endpoint Protection

معرفی محصول

امروزه رویکرد بد افزار ها از حملات عمومی با مقیاس بزرگ به حملات هدف دار و تهدیدات مداوم پیشرفته تغییر یافته است. آنتی ویروس ها به تنهایی قادر به مقابله با این حملات نیستند. اکنون زمان آن فرا رسیده است که از راه کار هایی فراتر از یک آنتی ویروس استفاده کرد. قابلیت منحصر به فرد شرکت Symantec در ارائه امنیت هوشمند، مبتنی بر دانش جمعی بدست آمده از Global Intelligent Network می باشد. این شبکه با جمع آوری داده های میلیون ها کاربر در سراسر دنیا، دانش مورد نیاز فناوری Insight جهت مقابله با تهدیدات پیشرفته و حملات روز صفر را فراهم می کند.

نرم افزار Symantec Endpoint Protection یک راهکار  امنیتی مبتنی بر معماری سرویس گیرنده / سرویس دهنده  می باشد که وظیفه محافظت از دسکتاپ ها، لپتاپ ها و سرور ها در برابر بد افزار ها، خطرات و آسیب پذیری ها را دارد. این راهکار می تواند از شبکه شما در برابر پیچیده ترین حملات مانند روت کیت ها، حملات روز صفر و جاسوس افزار ها و باج افزار ها مراقبت کند. نرم افزار قدرتمند Symantec  Endpoint Protection امنیت کاربران را بدون کاستن سرعت سیستم ها تامین کرده و در مقابل انواع حمله ها نه تنها از سیستم های حقیقی بلکه از سیستم های مجازی نیز حفاظت می کند. این آنتی ویروس ابزارهای متعدد امنیتی را به صورت یکپارچه در قالب نرم افزاری واحد با کارآیی بالا همراه با یک کنسول مدیریتی، گرد آورده است. با استفاده از یک راه کار مدیریت جامع می تواند سیاست های اعمال شده به کاربران را کنترل نماید.

محافظت پنج لایه ای

Symantec Endpoint Protection پنج لایه حفاظتی را از طریق یک برنامه ارائه می کند که همه این لایه ها با یک کنسول مدیریت می شوند.

endpoint protection

  • شبکه (Network): Network Threat Protection با بررسی و تحلیل جریان ورودی اطلاعات از شبکه، تهدیدات را قبل از رسیدن به سیستم کاربران شناسایی و خنثی می کند. همچنین فایروال و Browser Protection کاربران را در برابر حملات وب محافظت می کند.
  • فایل (File): آنتی ویروس و سیستم اکتشافی پیشرفته فایل، می تواند فایل های کار بران را در برابر بد افزار هایی مانند ویروس، کرم، تروجان، جاسوس افزار، تبلیغ افزار، باج افزار، بات و روت کیت محافظت کند.
  • اعتبار (Reputation): فناوری Insight با بررسی همبستگی ارتباطات فایل ها و کاربران و وب سایت می تواند به صورت دقیق تهدیدات در حال پیشرفت را شناسایی کند. این سیستم با تحلیل مشخصات فایل ها می تواند فایل ها را از لحاظ اعتبار درجه بندی کند. با این روش با اسکن کلاینت ها تا هفتاد درصد کاهش می یابد.
  • رفتار (behavior): فناوری SONAR با تحلیل بلا درنگ حدود ۱۴۰۰ رفتار مختلف برنامه ها با استفاده از روش های هوش مصنوعی می تواند محافظت روز صفر (Zero Day Protection) به کاربران ارائه نماید.
  • ترمیم (Repair): ابزار Power Eraser با اسکن کلاینت های آلوده می تواند تهدیدات مداوم پیشرفته را حذف کند. کنسول مدیریتی قابلیت فعال سازی این ابزار را از راه دور در کلاینت های شبکه را دارد.

سیاست های کنترلی افزونه

این نرم افزار علاوه بر فناوری های حفاظتی اصلی، سیاست های کنترلی افزونه شامل موارد زیر را نیز دارا می باشد:

endpoint protection2

  • کنترل برنامه ها (Application Control): قابلیت کنترل نحوه اجرای برنامه ها و فرایند ها و دسترسی آن ها به فایل ها و منابع رجیستری ویندوز، با این نرم افزار وجود دارد. همچنین این نرم افزار قابلیت پیاده سازی سیاست Lockdown برای اجازه اجرا به برنامه های خوب (مجاز) و یا جلوگیری از اجرای برنامه های بد ( غیر مجاز) را دارد.
  • بررسی یکپارچگی میزبان و اجرای سیاست ها (Host Integrity Checking and Policy Enforcement): این نرم افزار با اجرای سیاست های مختلف از سلامت کلاینت ها اطمینان پیدا می کند. تغییرات غیر مجاز را شناسایی می کند و پس از آسیب شناسی، کامپیوتر هایی که پیش نیاز های تعیین شده را دارا نباشند ایزوله می کند.

ویدئوی محصول

Symantec Endpoint Protection

نرم افزار Symantec Endpoint Protection یک راهکار  امنیتی مبتنی بر معماری سرویس گیرنده / سرویس دهنده  می باشد که وظیفه محافظت از دسکتاپ ها، لپتاپ ها و سرور ها در برابر بد افزار ها، خطرات و آسیب پذیری ها را دارد. این راهکار می تواند از شبکه شما در برابر پیچیده ترین حملات مانند روت کیت ها، حملات روز صفر و جاسوس افزار ها و باج افزار ها مراقبت کند.

آلبوم تصاویرSymantec Endpoint Protection

محصولات مرتبط