Veritas-Backup Exec

معرفی محصول

BackupExec ساختار بکاپ گیری و بازیابی قوی، منعطف با عملکرد آسان را برای محافظت از کل ساختار مرکز داده  اعم از مجازی، فیزیکی و یا ترکیبی از هر دو را برایتان فراهم می کند. با استفاده از تکنولوژی های روز و پیشرفته BackupExec می تواند از داده های محلی و Remote به صورت مجازی بر روی هر دستگاه ذخیره ساز داده ای اعم از Tape، Disk  و یا فضای ابری  پشتیبان گیری می کند. بازیابی سریع و کارآمد است. با استفاده از چند کلیک ساده، شما می توانید به سرعت قسمتی از فایل ها و یا نرم افزار و یا ماشین های مجازی  مورد نیازتان را به صورت جداگانه  بیابید و مستقیما از استوریج بکاپ بازگردانی نمایید. همچنین، در کنار کاهش هزینه ی Storage با استفاده از تکنولوژی های Deduplication و Archiving که داده های بیشتری به سادگی در فضایی کمتر نگهداری و محافظت می کند. BackupExec به صرفه جویی در هزینه و زمان و همچنین محافظت و بازیابی اطلاعات مهم شما در زمان وقوع بحران و یا از دست دادن داده ها کمک می کند.

  • کاهش زمان احیای سیستم ها

با استفاده از این قابلیت مانند مدیریت یکپارچه نسخه های پشتیبان و امکان بازیابی اطلاعات بر روی سخت افزار غیر مشابه مدت زمان احیا سیستم های آسیب دیده به طرز چشمگیری کاهش می یابد و می توان ظرف مدت کوتاهی ، سیستم عامل و اطلاعات یک کامپیوتر آسیب دیده را به طور کامل احیا نمود.

  • سازگاری و انعطاف پذیری

این نرم افزار امکان تهیه ی نسخه های پشتیبان بر روی کلیه ابزار های ذخیره سازی اطلاعات از قبیل هارددیسک ها نوار های مغناطیسی، دیسک های نوری SAN, NAS,USB و DVD و غیره را فراهم می اورد. همچنین می توان نسخه های پشتیبان را بر روی هر کامپیوتر در شبکه نیز ذخیره کرد. کلیه ی اطلاعات بر روی یک فایل ذخیره می شوند و این فایل به آسانی بر روی هر سیستم ای قابل بازیابی می باشد.

  • مدیریت متمرکز از یک محل

در سازمان های بزرگ که شبکه های آنها دارای تعداد قابل توجه ای کامپیوتر می باشد. می توان کلیه عملیات را و تهیه ی نسخه پشتیبان و یا احیای آن از راه دور یا لوکال . و نیاز به ئو

  • عدم قطع فعالیت های عادی

کلیه فعالیت های این نرم افزار به صورت غیر محسوس انجام می پذیرد و برای تهیه ی نسخه  ی پشتیبان نیازی به بستن فایل های در حال استفاده  و یا قطع فعالیت های جاری سیستم نیست. این برنامه را می توان طوری تنظیم نمود تا در رخداد های خاص مانند نصب یک برنامه ، افزایش یا کاهش حجم دیتا، ورود کاربر به سیستم و یا زمان بندی های خاص به طور خودکار اقدام به بکاپ گرفتن نماید.

  • تهیه ی نسخه ی پشتیبان

این برنامه با قابلیت تهیه ی نسخه ی پشتیبان به صورت کامل ، افزایشی و دوره ای ، همچنین ، پشتیبانی از طیف وسیعی از سخت افزار های ذخیره سازی اطلاعات از قبیل هارد، نوار مغناطیسی، دیسک های نوری، USB, DVD, SAN, NAS  و غیره گزینه ی بسیار مناسبی برای تهیه ی نسخه های پشتیبان از اطلاعات موجود در شبکه است.

  • احیای کامل اطلاعات

بسته به حجم اطلاعات و برنامه های نصب شده بر روی یک سرور ، بازیابی اطلاعات به وسیله آن معمولا کمتر از نصب یک ویندوز به تنهایی زمان می برد.

  •  مدیریت تغییرا ت

قبل از نصب هر سخت افزار جدید و یا تغییر اساسی در سیستم، می توان از وضعیت فعلی سیستم یک نسخه کپی تهیه نمود و سپس اقدام به نصب سخت افزار و یا نرم افزار جدید نمود و در صورت بروز هر نوع ایراد می توان به سرعت سیستم را به آخرین وضعیت قبل از اعمال تغییرات باز گرداند.

  • کپی از اطلاعات بانک اطلاعاتی

با استفاده از این نرم افزار می توان از اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی، از جمله SQL Server, Oracle, DB2  و غیره در حالت کار و بدون نیاز به قطع فعالیت های آن نسخه پشتیبان تهیه نمود.

ویدئوی محصول

Symantec Backup Exec 3600 Appliance

شرکت سیمانتک در سال ۱۹۸۲ توسط گری هندریکس با بودجه یک بنیاد در تحقیقاتی ملی تاسیس شد. سیمانتک در ابتدا بر روی پروژه هایی با محوریت هوش مصنوعی متمرکز بود. هندریکس چند محقق پردازش زبان طبیعی از دانشگاه استنفورد را به عنوان اولین کارمندان این شرکت استخدام نمود. در سال ۱۹۸۴ توسط شرکت کوچکتری به نام C&E خریداری شد. این شرکت توسط دنیس کولمن و گوردون لی ایوبانک تاسیس شده بود و به ریاست ایوبانک اداره می شد.

آلبوم تصاویر Backup Exec

محصولات مرتبط