VMware vSphere

معرفی محصول

VMware vSphere پلتفرم مجازی سازی پیشتازی در صنعت است که توانایی و امکان مجازی سازی برنامه ها را در هر مقیاسی با قابلیت اعتماد و تعریفی جدید از در دسترس بودن مراکز داده مجازی به کاربران می بخشد.

نتیجه استفاده از VMware vSphere ساختاری است که کاملا در دسترس، منعطف، هماهنگ با تقاضا است و کاملا ایده آل برای استفاده به عنوان پایه ای برای پیاده سازی محیط های ابری است. این ساختار می تواند هزینه نهایی دیتاسنتر را کاهش دهد، زمان در دسترس بودن سرویس ها را بیشتر کند و همچنین راه های راه اندازی مراکز داده را به شدت آسان نماید. vSphere با هدفی خاص برای نسل های آینده برنامه ها ساخته شده است و خدماتش را به عنوان هسته ای بر پایه Block  ها برای مراکز داده نرم افزاری ارائه می دهد. vSphere انتقال مراکز داده کنونی را به ساختار هایی بر پایه پردازش ابری تسریع می بخشد. همچنین ساختاری هماهنگ با مدل های پردازش ابری برای راه اندازی ساختار های ابری چندگانه پی ریزی می کند. با پشتیبانی از ۳۰۰۰ نرم افزار از ۲۰۰۰ فروشنده نرم افزار مستقل به عنوان همکار تجاری vSphere  قابل اعتماد ترین Platform  برای هر نرم افزاری است.

 • VMware vSphere Hypervisor Architecture

ساختار Hypervisor  موجود در مجموعه vSphere ارائه دهنده لایه مجازی سازی  قوی و پایدار با کارایی بسیار بالاست که برای ماشین های مجازی امکان استفاده اشتراکی از منابع سخت افزاری را فراهم می آورد تا زمانی که به حداکثر کارایی برسند و گاهی از مجموع توان نیز بیشتر می شود.

 • VMware vSphere Virtual Symmetric Multiprocessing

چند پردازشی مجازی متقارن به ماشین های مجازی پر قدرت این اجازه  و امکان را می دهد تا بتوانند تا حداکثر ۱۲۸ CPU مجازی برای خود اختیار کنند.

 • VMware vSphere Virtual Machine File System (VMFS)

VMFS به ماشین ها اجازه دسترسی به ذخیره ساز های اشتراکی (iSCSI, Fibre Channel, … Shared Storage) را می دهد و این امر خود کلیدی است برای فعال سازی اجزاء دیگر vSphere مانند: VMware vSphere Storage vMotion

 • VMware vSphere Storage APIs

میان دستگاه های Storage و نرم افزار های جانبی مخصوص محافظت از داده ها که vSphere  از آنها پشتیبانی می کند،  یکپارچه سازی محیا می کند.

 • VMware vSphere Thin Provisioning

تخصیص دهی پویای فضای ذخیره سازی اشتراکی به این صورت که در ابتدا فضای کوچکی در اختیار ماشین مجازی قرار خواهد گرفت و با افزایش نیاز ماشین به فضای ذخیره سازی فضای تخصیص یافته گسترش می یابد. این استراتژی در تخصیص فضا باعث صرفه جویی در استفاده از Storage  ها در ساختار های IT تا ۵۰ درصد و یا بیشتر خواهد شد.

 • VMware vSphere vMotion®

امکان فوق العاده جابجایی و مهاجرت ماشین ها میان سرور ها و میان سوییچ های مجازی در حالت روشن بدون هیچگونه قطعی کاربران و یا از دست رفتن سرویس .

از بین رفتن نیاز به ایجاد Downtime  از پیش تایین شده برای به روز رسانی و یا تمیزکاری سرور ها .

 • VMware vSphere Storage vMotion

جابجایی دیسک ماشین های مجازی را بدون ایجاد قطعی برای کاربر میان LUN  های مختلف فراهم می آورد و باعث از بین رفتن نیاز به ایجاد Downtime  از پیش تایین شده برای مهاجرت و یا تعمیرات Storage می شود  .

 • (VMware vSphere High Availability (HA

راه حلی مقرون به صرفه برای ریست کردن خودکار همه برنامه ها، در کمتر از یک دقیقه، در صورت بروز قطعی یا خرابی در سرور و یا سیستم عامل است. 

 • (VMware vSphere Fault Tolerance (FT

برای هر نرم افزاری با حداکثر ۴ vCPU در صورت بروز خرابی و قطعی در هر کدام از سرور ها دسترس پذیری مداوم بدون لحظه ای قطعی و بدون از دست رفتن داده ها روی سرور های دیگر فراهم می کند.

 • VMware vSphere Data Protection™

راه حلی برای تهیه ی بکاپ و انتقال دیتا می باشد که برای محصولات vSphere طراحی شده است.

 • VMware vShield Endpoint™

با استفاده از  ضد بد افزار و ضد وبروس بدون نیاز به نصب Agent روی ماشین های مجازی از آن ها محافظت می کند.

 • VMware vSphere Virtual Volumes

مفهومی را برای دستگاه های  External فعال می کند تا فضای ذخیره سازی هماهنگ و قابل استفاده ی محیط های مجازی شود.

 • VMware vSphere Storage Policy-Based Management

باعث تسهیل امکان اعمال تنظیمات مدیریتی مشترک  میان لایه های مختلف Storage و کلاس های خودکار سرویس های storage  می شود .

ویدئوی محصول

VMware Corporate Overview-vsphere

نتیجه استفاده از VMware vSphere ساختاری است که کاملا در دسترس، منعطف، هماهنگ با تقاضا است و کاملا ایده آل برای استفاده به عنوان پایه ای برای پیاده سازی محیط های ابری است. این ساختار می تواند هزینه نهایی دیتاسنتر را کاهش دهد، زمان در دسترس بودن سرویس ها را بیشتر کند.

VMware vSphere

محصولات مرتبط