Fortinet LAN Edge

Fortinet LAN Edge: چشم‌انداز زیرساخت شبکه

Fortinet دنیای دیجیتالی را ممکن ساخته که همیشه می‌توانیم برای محافظت از افراد، دستگاه‌ها و داده‌ها در هر شرایطی به آن اعتماد کنیم. به همین دلیل است که بزرگترین شرکت‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات و سازمان‌های دولتی، Fortinet را برای ایمن‌سازی دیجیتالی خود انتخاب می‌کنند. پلتفرم Fortinet Security Fabric حفاظت‌های گسترده، یکپارچه و خودکار را در کل سطح حمله دیجیتال ارائه می‌دهد و دستگاه‌ها، داده‌ها، برنامه‌ها و اتصالات مهم را از مرکز داده و ابر گرفته تا دفاتر خانگی ایمن می‌کند. بیش از ۵۵۰ هزار مشتری در سراسر جهان، برای محافظت از کسب و کار خود به Fortinet اعتماد دارند.

چرا LAN Edge؟

LAN یکی از بزرگترین سطوح حمله در شبکه سازمان‌ها را شامل می‌شود و تعداد و انواع دستگاه‌ها و برنامه‌های متصل به این شبکه به طور تصاعدی در حال رشد است. در حالی که کاربران نهایی بدون در نظر گرفتن نوع اتصالشان، انتظار تجربه سرعتی بالا را دارند، فناوری اطلاعات نیازمند افزایش امنیت، کاهش سربار و پیچیدگی است. راه حل Fortinet LAN Edge، مدیریت شبکه را با FortiGate ادغام می‌کند که منجر به امنیت جامع در کل زیرساخت LAN و ساده‌تر شدن مدیریت می‌شود.

SD-Branch ایمن

از آنجایی که عموم شبکه‌ها از SD-WAN پشتیبانی می‌کنند و برنامه‌های خود را با ابزارهای مبتنی بر ابر گسترش می‌دهند، تمایل به ادغام اجزای شبکه شعب برای جلوگیری از پیچیدگی وجود دارد. شرکت‌ها به راه‌حل‌هایی نیاز دارند که امنیت شبکه، WAN و LAN آن‌ها را همگرا کند تا ضمن حفظ امنیت، کیفیت  خوب تجربه نهایی را تضمین کنند.

ادغام SD-WAN و LAN

Fortinet با ترکیب روتر، فایروال، SD-WAN و کنترل‌کننده LAN در یک دستگاه، پراکندگی دستگاه را در شعبه کاهش می‌دهد.

شبکه امنیت‌محور

Fortinet تنها فروشنده‌ای است که خدمات امنیتی پیشرو در صنعت را با WAN و LAN بومی همگرا می‌کند و امکان مدیریت یکپارچه خدمات شبکه شعب را برای ساده‌سازی و صرفه‌جویی در زمان فراهم می‌کند.

مزایای LAN Edge

Fortinet راه حل LAN Edge را سرشار از ویژگی‌های مختلف ارائه می‌دهد. با این راه حل، مشتریان می‌توانند مزایای زیر را دریافت کنند:

    • سطح بالای امنیت با کاهشTCO: راه حلFortinet LAN Edge با ترکیب تمام ویژگی‌های کلیدی آن در فایروال نسل بعدی FortiGate، بدون نیاز به مجوزهای اضافی، TCO کلی را کاهش می‌دهد و همپوشانی‌ها را به‌منظور بهبود امنیت و ایجاد دید بهتر از شبکه حذف می‌کند. هیچ مجوز یا هزینه اضافی برای فعال کردن مدیریت LAN Edge مورد نیاز نیست و حتی ویژگی‌های کنترل دسترسی شبکه (NAC) را می‌توان بدون نیاز به مجوزهای اضافی و اغلب پرهزینه فعال کرد و مورد استفاده قرار داد.

    • مدیریت ساده‌شده: راه حل Fortinet LAN Edge با استفاده از یک پلتفرم مدیریتی که مرکز مدیریت Fortinet نام دارد، مدیریت شبکه و حفظ امنیت آن را ساده می‌کند. Fortinet که مستقیما از داخل فایروال نسل بعدی FortiGate مدیریت می‌شود، انعطاف‌پذیری بالایی را ارائه می‌دهد. به کمک قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، مدیریت حتی در شرکت‌های بزرگ ساده‌تر می‌شود.

    • عملکرد بهبود یافته: راه حل Fortinet LAN Edge از هوش مصنوعی برای کاهش پیچیدگی LAN با متمرکز کردن مدیریت آن و استفاده از عملکردهای امنیتی در دستگاه FortiGate استفاده می‌کند. با یک دید واحد از شبکه‌های پیچیده LAN، تیم‌های فناوری اطلاعات می‌توانند از اختلالات کمتر و عملکرد کلی بهتر اطمینان حاصل کنند.

    • ادغام یکپارچه با Fabric امنیتی Fortinet: توانایی اشتراک‌گذاری اطلاعات در تمام لبه‌های شبکه، به Fortinet Security Fabric که بهترین پلتفرم Mesh در زمینه امنیت سایبری شبکه را دارد، اجازه می‌دهد تا دید کامل و جامعی از هر نوع شبکه، شامل LAN، WAN و حتی Cloud ایجاد کند. به کمک هوش مصنوعی، مدیریت کاملا هوشمند شده و می‌تواند از مجموعه گسترده‌تری از داده‌ها برای تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر استفاده کند.

    • کاهش هزینه و پیچیدگی: با LAN Edge، هزینه استقرار به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. ویژگی‌های پایه NAC نیز بدون هزینه اضافی، به صورت پیش‌فرض در آن گنجانده شده است.

ضمن بلوغ و تکاملی که در بازار امنیت سایبری حس می‌شود، Fortinet همچنان متعهدانه به ادامه نوآوری می‌پردازد. Fortinet معتقد است که راه حل LAN Edge، به دلیل تمرکز بیشتر بر ویژگی‌ها از عموم روش‌هایی که بیشتر بر مجوز تمرکز دارند متمایز شده است. راه حل LAN Edge، امنیت را با طراحی اصولی و ادغام پلتفرم با تجهیزات هوشمند داخلی که نیازهای نوآوری دیجیتال را برطرف می‌کند و به همین دلیل از رقبایش متمایز است.

کسب عنوان Visionary در Gartner Magic Quadrant

Fortinet که در ارائه راه حل‌های امنیت سایبری گسترده، یکپارچه و خودکار در سطح جهانی پیشرو است، اعلام کرد در سال ۲۰۲۱ برای دومین سال عنوان Visionary در Gartner Magic Quadrant برای زیرساخت‌های شبکه باسیم و بی‌سیم سازمانی را از آن خود کرده است. جان مدیسون، مدیر ارشد بازاریابی Fortinet در این‌باره گفته:

«راه حل Fortinet LAN Edge با اتخاذ رویکرد شبکه‌ای مبتنی بر امنیت، ویژگی‌های قوی امنیتی و مدیریت ساده شده به‌کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را برای حمایت از ابتکارات نوآوری دیجیتال مشتریان ارائه می‌دهد. ما بر این باوریم که کسب افتخار در Gartner Magic Quadrant 2021 در زمینه زیرساخت شبکه باسیم و بی‌سیم سازمانی برای دومین سال پیاپی، گواهی بر تعهد مستمر Fortinet به نوآوری و ارائه راه حل‌های امنیت شبکه‌ هوشمند و یکپارچه است.»

Fortinet معتقد است که دریافت این عنوان، تا حد زیادی به دلیل توانایی آن‌ها در ارائه راه حل هوشمند LAN Edge به مشتریان است که مجموعه‌ای قوی از ویژگی‌ها، از جمله کنترل دسترسی داخلی (NAC) و امنیت یکپارچه و فراگیر را ارائه می‌دهد. مدیریت ساده با پشتیبانی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین هم از فاکتورهای مهمی است که به آن اشاره شده است. Fortinet با ارائه یک راه حل Edge برای شبکه‌های LAN که رویکرد شبکه مبتنی بر امنیت را به مشتریان ارائه می‌دهد. این راه حل سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا زیرساخت شبکه و معماری امنیتی خود را برای ارائه ساده‌تر نتایج در زمینه نوآوری‌های دیجیتال یکپارچه کنند. همچنین به تیم‌های فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد به جای صرف زمان برای مدیریت مشکلات رایج شبکه، بر روی ابتکارات استراتژیک تمرکز کنند.

منبع 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *