امنیت شبکه ، محصولات و امکانات جدید امنیت شبکه

محصولات و امکانات جدید امنیت شبکه

سال‌های اخیر در حوزه محصولات امنیت شبکه، شلوغ و پرتکاپو بودند. در سال گذشته هم سخت‌افزار، نرم‌افزار و قابلیت‌های مدیریت ابری جدیدی معرفی شدند. در این مطلب، محصولات و قابلیت‌های جدید و عالی در دنیای امنیت شبکه که در چند ماه آینده ارائه خواهند شد را معرفی می‌کنیم. تمام این محصولات و امکانات جدید، از طریق Sophos Central مدیریت می‌شوند و امنیت شبکه را آسان‌تر و در عین حال قدرتمندتر می‌کنند.

دستگاه‌های سری XGS

دستگاه‌های سری XGS با پردازنده‌های اختصاصی Xstream Flow، حفاظت و عملکرد قدرتمند و اتصال پیشرفته، اولین دستگاه فایروال نسل بعدی هستند که همراه با سیستم عامل Sophos Firewall نسخه ۱۸.۵ راه‌اندازی شده‌اند. این پلتفرم سخت‌افزاری برای مدیران شبکه مهندسی شده و مشکلات رایجی را برطرف می‌کند؛ از جمله حفاظت از شبکه‌های بسیار متنوع، توزیع‌شده و رمزگذاری‌شده امروزی که بدون کاهش عملکرد شبکه صورت می‌گیرد.

سری جدید XGS با قیمتی مناسب، دنیای فایروال‌های شبکه را تغییر می‌دهند و از سخت‌افزار جدید هم پشتیبانی می‌کند. دستگاه‌های جدید XGS با معماری پردازنده دوگانه و Xstream طراحی شده‌اند و حفاظت و عملکردی مطلوب را ضمن پوشش Edge ارائه می‌دهند.

Sophos Firewall OS v18.5 MR1

Sophos Firewall OS v18.5 MR1 انبوهی از پیشرفت‌های جدید برای امنیت، بهبود عملکرد و ویژگی‌های مفید را ارائه می‌دهد. آخرین نسخه SFOS شامل بسیاری از بهبودهای مهم در زمینه عملکرد، امنیت و ویژگی است. SFOS تمام قابلیت‌های عالی منتشر شده در سال گذشته را در یک نسخه جدید و بزرگ که اکنون در همه دستگاه‌های در دسترس است، شامل می‌شود؛ دستگاه‌های سری XG، سری XGS، مجازی، نرم‌افزاری، AWS و Azure، همگی در SFOS پشتیبانی می‌شوند. SFOS v18.5 MR1 در حال حاضر برای تمام دستگاه‌های فایروال Sophos ارائه شده است.

SD-WAN VPN Orchestration

SD-WAN VPN Orchestration که از طریق Sophos Central مدیریت می‌شود، با خودکار کردن راه‌اندازی شبکه‌های پیچیده SD-WAN بین فایروال‌ها، صرفه‌جویی زیادی در زمان می‌کند. اگر تا به حال بیش از چند تونل VPN را بین فایروال‌های مختلف راه‌اندازی کرده باشید، می‌دانید که این فرآیند چقدر زمان‌بر و خسته‌کننده است. Sophos Central Orchestration اتصال تونل‌های VPN بین چندین فایروال Sophos را به یک کار سریع و آسان تبدیل می‌کند. سه پیش‌نیاز برای SD-WAN VPN Orchestration وجود دارد؛ فایروال‌های درگیر این پروسه باید بتوانند SFOS v18.5 MR1 را اجرا کنند، توسط Sophos Central مدیریت شوند و دارای مجوز آزمایشی یا مجوز Central Orchestration باشند.

Central Orchestration یک اشتراک مجوز جدید است که به صورت آزمایشی و ۳۰ روزه برای تمام دستگاه‌های فایروال Sophos که دارای SFOS هستند در دسترس است. Central Orchestration به عنوان بخشی از بسته جدید Xstream Protection برای Sophos Firewall، بدون پرداخت هزینه اضافی، گنجانده شده و به عنوان یک اشتراک مجوز جداگانه نیز در دسترس است.


مقاله پیشنهادی: “حفاظت از داده‌ها: ۱۰ نکته امنیتی


محصولات و امکانات آینده

علاوه بر این، تیم به تازگی بخش جدیدی با نام Partner Dashboard را در Sophos Central برای تمام شرکایی که فایروال‌های مشتری را مدیریت می‌کنند، راه‌اندازی کرده است. این قابلیت جدید، در واقع وضعیت تمام فایروال‌های تحت مدیریت را در یک نگاه و با دسترسی آسان به فایروال‌های هر مشتری ارائه می‌کند.

تعدادی از محصولات هیجان‌انگیز امنیت شبکه معرفی شده‌اند که انتشارشان برای چند ماه آینده برنامه‌ریزی شده است. همه این محصولات بخشی از Secure Access Portfolio هستند، که به شما امکان می‌دهد شبکه خود را چه در Edge و چه در Core، به‌طور ایمن و با انعطافی بیشتر از همیشه متصل کنید. در ادامه، محصولاتی که در ماه‌های آینده منتشر خواهند شد را معرفی خواهیم کرد.

امنیت شبکه ، محصولات و امکانات جدید امنیت شبکه

Sophos Firewall OS v19 با Xstream SD-WAN

نسخه بعدی SFOS تعدادی ویژگی هیجان‌انگیز را برای فایروال Sophos به ارمغان می‌آورد. از جمله Xstream SD-WAN با قابلیت‌های پیشرفته کاوش، عملکرد Multi-Link، نظارت و مسیریابی. همچنین شامل پیشرفت‌های بسیاری در زمینه VPN، از جمله شتاب Xstream FastPath IPsec و افزایش چشمگیر عملکرد و ظرفیت SSL است. قابلیت‌های جستجوی جدیدی هم در کنسول مدیریت و بخش‌های دیگر وجود دارد. انتظار می‌رود که دسترسی زودهنگام به این ویژگی‌های جدید در ماه اکتبر آغاز شود.

ویژگی‌های مدیریت Sophos Central

می‌توانید برای ماه‌های آینده منتظر چندین ویژگی مدیریت فایروال مرکزی باشید که مهم‌ترین‌هایشان شامل موارد زیر می‌شوند و طی چند ماه آینده عرضه خواهند شد:

  • توکن بدون اعتبار فایروال‌های جدید برای شرکا
  • تعریف قانون مرکزی برای محافظت از قوانین فایروال در برابر تغییرات محلی
  • دسترسی API به بسیاری از ویژگی‌های مدیریتی
  • پیشرفت‌های بیشتر در SD-WAN VPN Orchestration برای پشتیبانی از افزونگی Multi-Tunnel و سناریوهای Failover

Sophos Zero Trust Network Access (ZTNA)

Sophos Zero Trust Network Access در دسترسی اولیه‌اش عملکرد موفقی داشت و اکنون آماده انتشار در دسامبر است. Sophos ZTNA دسترسی ایمن از راه دور به برنامه‌ها و داده‌های شرکتی را آسان می‌کند. این راه‌حل بسیار بهتری نسبت به VPN برای دسترسی از راه دور است. علاوه بر این، امنیت و Micro Segmentation بهتری را ارائه می‌دهد و جلوی حملات احتمالی باج‌افزارها را می‌گیرد.

سوئیچ Sophos

در اوایل دسامبر، سوئیچ جدید Sophos راه‌اندازی شد. این سوئیچ‌های لایه دسترسی، کل شبکه شما را قادر می‌سازند که توسط یک پنل مشترک در ابر و از طریق Sophos Central مدیریت شوند. مدل‌های ۸، ۲۴ و ۴۸ پورت و گزینه‌های مختلف PoE برای هر شبکه وجود خواهد داشت. سوئیچ جدید Sophos، از Synchronized Security و Security Heartbeat Enforcement پشتیبانی و امنیت منحصر به فرد و قدرتمندی را برای شبکه فراهم می‌کند.

Sophos Wireless

از ماه اکتبر، همه حساب‌های Sophos Central به صورت کاملا رایگان به مدیریت Sophos Wireless دسترسی خواهند داشت. این بدان معناست که همه می‌توانند از Sophos Central برای مدیریت نقاط دسترسی بی‌سیم خود استفاده کنند. این امکان، مقیاس‌پذیری و ویژگی‌های بیشتری را نسبت به شبکه‌های بی‌سیم مدیریت‌شده با فایروال ارائه می‌دهد. از ماه اکتبر با انتقال مدیریت نقطه دسترسی بی‌سیم به Sophos Central، می‌توانید بدون پرداخت هزینه از این مزیت استفاده کنید.

جمع‌بندی

محصولات و امکانات جدیدی که معرفی شدند، نوید امنیت شبکه بیشتر شبکه را برای سال آینده می‌دهند. دستگاه‌های سری XGS، Sophos Firewall OS v18.5 MR1 و SD-WAN VPN Orchestration همین حالا هم در دسترس قرار دارند. Sophos Firewall OS v19 با Xstream SD-WAN، ویژگی‌های مدیریت Sophos Central، Sophos Zero Trust Network Access (ZTNA)، سوئیچ Sophos و Sophos Wireless هم به‌زودی و طبق برنامه‌ریزی عرضه خواهند شد.

منبع

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.